Rss  • Pinterest
  • facebook

PRZYJACIELE

„Wielu ludzi wkracza w nasze życie zupełnie przypadkowo. Niektórzy pojawiają się na kilka dni, inni niekiedy nawet tylko na kilka godzin. Nieliczni pozostają z nami na zawsze.”

Janusz Leon Wiśniewski

Portal Damy-Rade.org powstał z inicjatywy niewielkiej grupy osób, które – zjednoczone wspólną wizją – postanowiły w jednym miejscu zebrać wszelkie sprawy dotyczące osób niepełnosprawnych, ich rodzin i problemów. To miejsce w internecie, gdzie są omawiane rozmaite aspekty niepełnosprawności.

Fundacja Oswoić Los powstała z inicjatywy Katarzyny i Karola Łukasiewiczów, rodziców 8-letniej Hani. Przez zaniedbanie personelu medycznego dziewczynka pojawiła się na świecie prawie martwa, z masywnym niedotlenieniem mózgu. Można tu znaleźć wszelkiego rodzaju informacje związane z niepełnosprawnością, od opisów sprzętu rehabilitacyjnego, poprzez omówienie poszczególnych schorzeń, aż do prezentacji rozmaitych terapii oraz szeroko rozumianej publicystyki. Z portalem na stałe współpracują specjaliści w swoich dziedzinach: psycholog, prawnik, dziennikarz, pielęgniarka, a część materiałów pochodzi bezpośrednio od użytkowników.