Rss  • Pinterest
  • facebook

STYL KLASYCZNY

„STYL KLASYCZNY – najbardziej pojemnym ze stylów”

Mieści się w nim zarówno styl retro, w Polsce kojarzony ze stylem dworkowym oraz popularny od kilku lat prosty, elegancki styl włoski i angielski. Do prostych form wprowadzane są tkaniny o wzorach z okresu baroku, rokoko lub innego dekoracyjnego stylu. Towarzyszy temu aura luksusu, podkreślona doborem drogich materiałów i detali.

 

Współczesne aranżacje w stylu klasycznym nie zmierzają do wiernego odtworzenia wnętrz z epoki.
Tkaniny które stosujemy zachwycają doskonałością formy, stylem. Przy obecnej modzie na minimalizm stanowią niewyczerpane źródło inspiracji. Jednak są miejsca gdzie firany, zasłony i lambrekiny tworzyć będą niepowtarzalny klimat.  W stylowych wnętrzach przepięknie wyglądają wszelkiego rodzaju draperie i  markizy, ciężkie zasłony podpięte chwostami,  brzegi wykończone pasmanterią. Rolety rzymskie, austryjackie czy angielskie z zakładami lub bez  to popularna forma dekoracji okna. Pięknie uszyte na wygodnych i łatwych w użyciu aluminiowych  mechanizmach mogą stanowić doskonałą alternatywę  lub uzupełnienie  dla  zasłon we wnętrzach urządzonych klasycznie. Mechanizmy montowane na ścianę, sufit lub bezinwazyjnie na ramę okienną.  Podnoszony lub opuszczany za pomocą koralików, w opcji możlwość zasilania elektrycznego. Roleta austryjacka jest odmianą rolety rzymskiej. Jest to bardzo dekoracyjna forma przesłony okiennej. Opuszczona prezentuje się podobnie jak zasłony, podciągana marszczy się dodatkowo w pionie.Śmiało możemy łączyć tradycję z nowoczesnością, rozmaite materiały, przedmioty tanie z luksusowymi, markowe  z kiczem. Polska klasyka widoczna w stylu dworkowym jest zawsze lubiana. Daje poczucie stabilności, zakorzenienia w tradycji.

Dział Obsługi Klienta Indywidualnego jest do Waszej dyspozycji od poniedziałku do soboty . Dział Obsługi Inwestycji obsługuje realizacje w hotelach, lokalach, biurach oraz innych obiektach komercyjnych i publicznych. Nasi doradcy pomogą Wam przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.